تجارت خود را در وب سازان ارتقا دهید.

32256877 - 011

info @ websazan.info

ریدایرکت 301 و تاثیر آن در سئو

 

ریدایرکت ۳۰۱، ریدایرکت دائمی است که از یک URL به یک URL دیگر صورت می‌گیرد. در واقع، ریدایرکت ۳۰۱ بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را برای همیشه به آدرسی غیر از آنچه کاربر در مرورگر خود تایپ کرده (یا بر روی لینک آن در نتایج جستجو کلیک کرده) است، منتقل می‌کند.

 

 

smile ریدایرکت 301 باعث کاهش 15 درصدی پیج رنک میشود: مت کاتز در سال 2013 صحت این مطلب را تایید کرد و گفت که این ریدایرکت دقیقا مانند لینک دادن به یک صفحه به صفحه دیگر ، از میزان پیج رنک و سئو شما میکاهد .

smile ریدایرکت 302 هیچگونه رتبه ای را منتقل نمیکند: با توجه به اینکه ریدایرکت 302 یک ریدایرکت موقت است ، این امری طبیعی است که موتور های جست و جو واکنشی نسبت به آن نشان ندهند .

smile تغییر در پروتکل سایت ( HTTP یا HTTPS ) : موجب از دست رفتن رتبه سایت می‌شود زیرا انجام این کار به معنای استفاده از تعداد زیادی ریدایرکت ۳۰۱ است.

 

آیا می‌توانیم بدون نگرانی از کاهش ترافیک از ریدایرکت ۳۰۱ برای انتقال هر آدرسی استفاده کنیم؟

درست است که دیگر گوگل شما را به خاطر استفاده از ریدایرکت جریمه نمیکند و از پیج رنک و سئو شما نمیکاهد ولی باید توجه داشته باشید که ، PageRank یکی از صدها فاکتوری است که گوگل در رتبه بندی خودش مد نظر میگیرد.

به طور مناسب ، شما زمانی که از ریدایرکت 301 در یک صفحه استفاده میکنید و ان را به صفحه دیگر منتقل میکنید ، انتظار میرود که هیچ ترافیکی را از دست ندهید . به طور کلی هرچه میزان تغییر میان دو صفحه افزایش یابد ، احتمال از دست دادن بخشی از ترافیک نیز به وجود می اید .

در نتیجه نباید در ریدیرکت انتظار کامل داشته باشید که تمام ترافیک وب سایت شما حفظ شود.

 

آیا استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ به‌جای ۳۰۱ ایمن‌تر است؟

پاسخ: خیر! 

بسیاری از افراد عقیده دارند که تغییر رفتار گوگل در قبال ریدایرکت ۳۰۲ (یا همان ریدایرکت موقت) به دلیل استفاده وب مستر ها به جای ریدایرکت های 301  و  302 به جای بکدیگر میباشد که موجب بروز خساراتی به رتبه صفحات می‌شود.

ما میدانیم که ریدایرکت ۳۰۲ پیج رنک صفحات را نیز منتقل میکند ولی هنوز ابهاماتی در مورد ریدایرکت ۳۰۲ وجود دارد:

smile اول اینکه نمیتوانیم به طور دقیق بگوییم  ریدایرکت‌های ۳۰۱ و ۳۰۲ به طور کامل شبیه یکدیگر هستند . پیش از این در ریدایرکت 302 انتقال پیج رنک بعد از گذشت مدت زمان زیاد انجام میگرفت ولی در ریدایرکت 301 ترافیک و رتبه صفحات شما به سرعت به ادرس جدید منتقل میشوند  . حال در شرایط جدید، ما دقیقاً نمی‌دانیم که گوگل چگونه ریدایرکت ۳۰۲ را انجام می‌دهد.

smile ریدایرکت ۳۰۲ یکی از استاندارد های وب است و گوگل را نمیتوان تنها بازیکن در این میدان در نظر گرفت ، از گذشته تا کنون معنای ریدایرکت 302 تغییر آدرس موقت بوده و سایر موتورهای جستجو نظیر Bing، Baidu و DuckDuckGo یا حتی شبکه های اجتماعی مثل فیس‌بوک و توییتر در مقایسه با گوگل دیدگاه های متفاوت تری دارند .

در سال 2016 رند فیشکین مدیر عامل شرکت MOZ در یک رشته توییت این موضوع را روشن کرد :

درست است که گوگل اعلام کرد ریدایرکت‌های ۳XX از این پس PageRank را منتقل می‌کنند، اما شما فرضیات مختلف را امتحان کنید. پیج رنک مهم‌ترین سیگنال رتبه‌بندی در گوگل نیست. درست است که اکنون ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ هر دو پیج رنک را منتقل می‌کنند، اما باز هم ممکن است که ترافیک شما کاهش یابد. بارها اتفاق افتاده است که گوگل اطلاعیه‌ای این چنینی را منتشر کرده که کاملاً با آنچه در عمل اتفاق می‌افتد متفاوت است.

      

تاریخچه وب سازان

شرکت وب سازان خزر از سال 1384 با شماره ثبت 5684 در مازندران فعالیت خود را آغاز نموده است. تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.

چشم انداز

ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های تحت وب که از یک سو نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

ارتباط با وب سازان

 وب سازان خزر دفتر مرکزی: مازندران - بابل - خیابان شیخ طبرسی نبش سرداران 12 وب سازان خزر


 وب سازان خزر کد پستی : 59486-46176


 وب سازان خزر تلفن : 32256877 - 011


  وب سازان خزرهمراه : 09129317376


  وب سازان خزرinfo @ websazan.info


 وب سازان خزر http://www.websazan.info