تجارت خود را در وب سازان ارتقا دهید.

32256877 - 011

info @ websazan.info

ترفند های سئو محتوا برای جستجوی معنایی

با مطالعه لیست زیر می توانید با مواردی که رعایت آن ها باعث کسب رتبه در نتایج جستجوی مفهومی میشوند، آشنا میشوید:

 

smile بیان واضح هدف هر بخش از محتوا: سعی کنید هر یک از بخش های محتوای صفحات سایت‌تان هدف محتوا را به صورت واضح نمایش دهند.

پیشرفت گوگل، در محتوای سایت مثل انسان و موارد دیگری ازین دست باعث شده اند چالش اصلی شما پیوند زدن آشکار موضوعات یک محتوا به هم باشد طوری که مفهوم از ابتدا تا انتهای مقاله پیوسته دنبال شود.

 

smile افزایش کیفیت محتوا

 درک نیت مخاطب از جستجو: بدانید و آگاه باشید که درک نیت کاربر در جستجوی امروزی یعنی حرکت از سمت پردازش کلمه کلیدی به سمت مفهوم کلیدی، بنابراین هر چه نتیجه کاربردی تر باشد برای گوگل دوست داشتنی تر است.

 

 استفاده صحیح و به اندازه از کلیدواژه کانونی در متن:استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی Keyword Stuffing به هیچ عنوان باعث بهبود رتبه در نتایج جستجو نمیشود.

تمرکز روی کلمات کلیدی طولانی یا چند سیلابی:  کلمات کلیدی طولانی نسبت به کلمات کلیدی تنها و کوتاه از اهمیت بیشتری برخوردارند و کسب رتبه در آن ها هم آسان تر است، هم باعث ظهور سایت شما در نتایج هدف دار گوگل می شود. سعی کنید مطالب سایت تان را برای کلمات کلیدی دم دراز بهینه سازی کنید.

تعیین ساختار منطقی و یکپارچه برای محتوا: وقتی محتوای شما از ساختار منظم و قابل درکی برخوردار باشد، فهم آن هم برای کاربر آن و لذت بخش خواهد بود هم برای موتور های جستجو.

 

 از هم رخدادی استفاده کنید: گوگل از روش نگارش شما مقصود نهایی شما را میخواهد استنباط بکند به همین خاطر هر چه روش نگارش شما جمله بندی، کلمات، آرایه های ادبی و… ارتباط منسجم تری با هم داشته باشند، گوگل کارش را بهتر انجام میدهد. 

استفاده از واژه های مترادف و هم معنی در متن: در زبان پارسی برای کلمات بسیاری مترادف وجود دارد. با استفاده از این کلمات در محتوای صفحات می توانید هم سطح کیفی مطلب‌تان را بالا ببرید، هم از تکرار بی مورد و Keyword Stuffing جلوگیری کنید. به عنوان مثال واژه های کامپیوتر و رایانه هر دو یک معنی میدهند اما به دو شکل مختلف نوشته میشوند.

 

 تولید محتوایی هدفمند برای پاسخگویی به پرسش های مخاطب: به هیچ عنوان از مطالب کلی و نامفهوم در سایت‌تان استفاده نکنید. یک محتوای مفید و کاربردی باید پاسخ دهنده پرسش های احتمالی که در فکر مخاطب ایجاد میشود باشد و به عنوان منبعی معتبر و حائز اهمیت در حوزه فعالیت شما شناخته شود.

 لینک سازی خارجی اصولی: در لینک سازی خارجی دقت داشته باشید، سایتی که میخواهید به آن لینک دهید از نظر موضوعی مشابه سایت شما باشد. همینطور توجه داشته باشید کیفیت صفحه ای که قرار است به آن لینک دهید از صفحه شما بیشتر یا حداقل در یک سطح باشد.

 

 دقت در لینک سازی داخلی: لینک سازی داخلی همواره یکی از ترفند های کاربردی برای نگه داشتن مخاطب و کمک به دریافت جوابی کامل تر محسوب میشود. اما باید در این روش دقت داشته و زیادی از آن استفاده نکنید. در واقع تنها زمانی باید از لینک داخلی در محتوا استفاده کنید که مطمئن باشید، کاربر نیاز به مشاهده آن URL دارد.

شناسایی ارتباط محتوا با صفحات فرود سایت: سعی کنید بخش هایی از محتوا که با صفحات فرود سایت‌تان مرتبط هستند را شناسایی کنید و به آن ها لینک داخلی دهید.

 

 اشاره به صفحات اصلی: لینک مهم ترین دسته بندی ها یا برگه های سایت خود را در هدر، منو و فوتر سایت قرار دهید.

 یک سایت مپ HTML خوب بسازید: که آدرس مهمترین دسته بندی و برگه های شما را فهرست کند. معمولا این گزینه برای سایت های بسیار بزرگ کاربرد دارد.

 حفظ سادگی و خوانایی در محتوا: محتوای شما باید در عین حال که یک موضوع جامع را از ابتدا تا انتها به طور کامل توضیح میدهد، باید دارای زبانی ساده و قابل فهم برای تمامی مخاطبین سایت‌تان باشد تا خواندن محتوا برای آنها لذت بخش و از طرفی آموزنده باشد.

سعی کنید در طول متن ارتباط موضوعی بین پاراگراف ها و سرفصل ها را رعایت کنید تا هم کاربر و هم موتور های جستجو راحت تر متوجه مضمون صفحه شوند.

 استفاده از داده های ساختار یافته برای کمک به ربات ها: با استفاده از داده های ساختار یافته Structure data Markup، نه تنها به موتور های جستجو کمک می کنید محتوای صفحه را بهتر درک کنند، بلکه می توانند به عنوان سیگنالی برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی معنایی استفاده شوند. این روش باعث آشنایی کاربر با اطلاعات بیشتر درباره صفحه میشود و باعث افزایش احتمالی میزان نرخ کلیک CTR از جستجوی طبیعی Organic Search میشود.

      

تاریخچه وب سازان

شرکت وب سازان خزر از سال 1384 با شماره ثبت 5684 در مازندران فعالیت خود را آغاز نموده است. تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.

چشم انداز

ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های تحت وب که از یک سو نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

ارتباط با وب سازان

 وب سازان خزر دفتر مرکزی: مازندران - بابل - خیابان شیخ طبرسی نبش سرداران 12 وب سازان خزر


 وب سازان خزر کد پستی : 59486-46176


 وب سازان خزر تلفن : 32256877 - 011


  وب سازان خزرهمراه : 09129317376


  وب سازان خزرinfo @ websazan.info


 وب سازان خزر http://www.websazan.info