تجارت خود را در وب سازان ارتقا دهید.

32256877 - 011

info @ websazan.info

آموزش سئو برای موتور جستجوگر بینگ

بر اساس نظرسنجی های انجام شده توسط comScore در سال 2013، بینگ حدود 17.9% از بازار جستجوی ایالت متحده آمریکا را به خود اختصاص داده است. هنوز هم بیشتر افراد بر روی موتور جستجوی گوگل تمرکز دارند و دوست دارند بیشتر با این موتور جستجوگر کار کنند. تقریباً می توان گفت این افراد به موتورهای جستجوگر غیر از گوگل اهمیت نمی دهند یا تصور دارند که هر روشی که برای گوگل کار می کند باید برای موتورهای جستجوی دیگر نیز کار کند.

این موضوع، به همراه کمبود مقالاتی که در مورد سئو بینگ وجود دارد باعث شد تصمیم بگیریم، راهنمای کاملی برای سئوی موتور جستجوی بینگ تهیه کنیم. این راهنما همه مواردی که برای سئوی بینگ نیاز دارید را تحت پوشش قرار می دهد.

 

نکات مهم و تاثیر گذار که به رتبه بندی و امتیازدهی سایت شما از طرف بینگ کمک می کند:

 سن دامنه (Domain Age)

 Backlink

 بهینه سازی داخلی سایت

بهینه سازی برونی سایت

 

بررسی سئو از نظر بینگ

 بینگ، قدیمی‌تر

نتایج جستجوی بینگ، بسیار قدیمی‌تر از گوگل است و این موضوع برای وب‌مستران از آن نظراهمیت دارد که می‌توانند به قدمت محتوایی که در بینگ به ثبت می‌رسد، مطمئن باشند. اما در بینگ محتوای رسانه‌ای سریعتر ایندکس شده و مهمتر از محتوای متنی نیز می‌باشد. دستور عملکرد بینگ برای ایندکس کردن محتوا کمی متفاوت است و به نظر می‌رسد برای ایندکس کردن محتوای متنی کمی مردد عمل می‌کند و بیشتر به محتوای رسانه‌ای که سندیت بیشتری دارد ، اهمیت می‌دهد.

 

محتوای چند رسانه‌ای

الگوریتم‌های بینگ، بیشتر برای ثبت محتوایی با فایل‌های چند رسانه‌‌ای طراحی شده‌ و خیلی مفیدتر و بهتر از گوگل در سیستم ثبت محتوای چند رسانه‌ای مانند ویدئوها ، صداها ، تصاویر و ... عمل می‌کند.

در واقع الگوریتم گوگل بر پایه HTML است و با آن کار می‌کند و محتوای متنی را بیشتر می‌بیند ، بنابراین محتوای متنی برای گوگل قابل فهم‌تر از رسانه است. امروزه در سراسر جهان برای جستجو تصویر ، ویدئو و در کل رسانه‌ها بیشتر از بینگ استفاده می‌کنند تا نتایج بهتری را دریافت کنند.

 

 ایندکس دامنه

گوگل تا زمانی که لینک‌هایی از تمام دامنه‌ها بدون اسپم و تازگی داشته باشند را به سرعت ایندکس می‌کند. این در حالیست که الگوریتم‌های بینگ، دامنه‌هایی مانند edu ، gov ، mil ، و ... را بسیار بهتر و در اولویت قرار می‌دهند. در واقع بینگ با توجه به معیار اصلی هر دامنه ، سایت را مشاهده می‌کند. به طور مثال دامنه gov یک دامنه دولتی است و مطمئناً اطلاعات کامل و معتبرتری از یک موضوع نسبت به یک سایت عمومی در اختیار کاربران قرار می‌دهد ، بنابراین اولویت بیشتری نسبت به یک سایت عمومی با پسوندهای متعارف نیز دارد.

 

 اهمیت کم بک لینک در بینگ

در حالی که تمامی الگوریتم‌های گوگل، برای پیدا کردن ارجاعات به صفحات و محبوبیت صفحه و سایت، از بک لینک‌ها بهره می‌برد ، بینگ اهمیت چندانی به یک یا چند بک لینک نمی‌دهد و تنها محتوای یک سایت است که باعث افزایش Authority یک صفحه و یا سایت می‌شود. در کل بینگ بک‌ لینک را مانند گوگل یک موضوع خاص و اساسی در نظر ندارد و تنها به عنوان یک لینک ساده به آن نگاه می‌کند. بر همین اساس تمامی جستجوهای بینگ بر پایه محتوا موجود بر روی سایت خواهد بود.

 

 الگوریتم eye inbound

این الگوریتم که شاخص اصلی موتور جستجوگر بینگ محسوب می‌شود ، یکی از مواردی است که به یک وب‌مستر کمک می‌کند تا موضوعات و برچسب‌های سایت خود را بسادگی انتخاب کند.

بینگ با استفاده از این الگوریتم ، تمامی کلمات موضوع ، برچسب‌ها و ... را با دقت چک کرده و با محتوا و سایر بخش‌های سایت شما تطابق می‌دهد و تنها آنهایی را برای کاربران جستجوگر بولد می‌کند که واقعاً در سایت وجود داشته باشند. به همین دلیل است که در جستجوهای بینگ دیگر از سایت‌های اسپم ، تبلیغاتی و ... خبری نیست و متن جستجو شده تماماً در سایت‌های تخصصی با آن موضوع برای شما نمایش داده می‌شود.

      

تاریخچه وب سازان

شرکت وب سازان خزر از سال 1384 با شماره ثبت 5684 در مازندران فعالیت خود را آغاز نموده است. تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.

چشم انداز

ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های تحت وب که از یک سو نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

ارتباط با وب سازان

 وب سازان خزر دفتر مرکزی: مازندران - بابل - خیابان شیخ طبرسی نبش سرداران 12 وب سازان خزر


 وب سازان خزر کد پستی : 59486-46176


 وب سازان خزر تلفن : 32256877 - 011


  وب سازان خزرهمراه : 09129317376


  وب سازان خزرinfo @ websazan.info


 وب سازان خزر http://www.websazan.info