تجارت خود را در وب سازان ارتقا دهید.

32256877 - 011

info @ websazan.info

استفاده از ایموجی‌ها در نتایج جستجوی گوگل 🔍 و تاثیر آن در سئو 😍

امروزه دیگر اموجی‌ها (Emojis) به همه‌جا ورود کرده‌اند. ما همه به این اموجی‌های عزیز عادت کرده‌ایم و از آنها برای نشان دادن احساسات خودمان استفاده می‌کنیم. پدیده‌ای که همه ما آن را از پیام‌رسان یاهو به یاد داریم، امروز در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و حتی روزنامه‌ها و برخی بیلبوردهای تبلیغاتی خلاقانه هم دیده می‌شود. 

 

اموجی ها در نتایج جستجو

ایموجی ها به صفحات سایت شما کمک می کنند تا به صورت متمایزتری در نتایج جستجو ظاهر شوند. در حال حاضر بعضی از شرکت ها از این ایموجی ها در عنوان یا متای توضیحات خود بهره می برند. به عنوان مثال یک وبسایت فروش ساعت مچی میتواند از ایموجی ساعت در کنار ایموجی چهره خندان استفاده کرده تا توجه بیشتری را به سمت خود جلب کرده و کلیک بیشتری از کاربران دریافت کند.

 

 

چگونه ایموجی‌ها بر سئو تأثیر می گذارند؟

در اینکه ایموجی‌ها، جذابیت چت و گفتگو را بیشتر می‌کنند شکی نیست، ولی چگونه ایموجی‌ها می‌توانند بر سئو تأثیر بگذارند؟

وقتی در موتور جستجویی مانند گوگل یک سرچ انجام دهید، نتایج را به صورت لیستی از اسنیپت‌ها خواهید دید. هر اسنیپت شامل عنوان متا، توضیحات متا و آدرس سایت است:

بنابراین مجموع این‌ها همان اسنیپت است.

همان طور که پیش‌تر هم گفتیم بسیاری از کمپانی‌ها از جمله گوگل، امکان استفاده از ایموجی‌ها را فراهم کردند، گوگل نه تنها در سرویس ایمیل و چت خود این ویژگی را پیاده کرد بلکه در موتور جستجوی گوگل هم این ویژگی وجود داشت. مانند بسیاری از موارد، استفاده از ایموجی‌ها در اسنیپت‌ها، بی رویه و گاهی بی ارتباط با موضوع سایت بود، بنابراین گوگل تصمیم گرفت ایموجی‌ها را از نتایج جستجوی خود حذف کند. مدتی بعد دوباره گوگل ایموجی‌ها را در نتایج جستجوی خود نمایش داد، ولی این بار این کار هوشمندانه بود و تنها ایموجی‌های مرتبط، نمایش داده می‌شوند.

حالا تصور کنید تصمیم دارید جستجویی در رابطه با موضوعی خاص انجام دهید، اگر ایموجی مرتبط با آن وجود داشته باشد، آیا در کوئری جستجو، از آن استفاده می‌کنید؟ مسلماً خیر. شاید برای امتحان این کار را انجام دهید ولی این روند معمول سرچ شما نیست. با این حال این امکان هم وجود دارد و می‌توانید برای جستجو از ایموجی‌ها استفاده کنید. اتفاقاً این ویژگی با کمک الگوریتم کبوتر، دست به دست هم می‌دهند و نتایج در رابطه با سئوی محلی بسیار رضایت‌بخش خواهد بود.

حالا به طرف دیگر موضوع می‌پردازیم. گفتیم بعید به نظر می‌رسد که کاربر در سرچ خود از ایموجی‌ها استفاده کند، پس فایده استفاده از ایموجی در اسنیپت چیست؟ ایموجی در اسنیپت هم همان کاری را انجام می‌دهد که در چت می‌تواند انجام بدهد، یعنی باعث جذابیت اسنیپت می‌گردد. وقتی کاربر یک جستجو انجام می دهد، در نتیجه ۱۰ اسنیپت به عنوان نتیجه می‌بیند، باید اسنیپت را جوری طراحی کنید که علاوه بر مرتبط و جامع بودن، جذابیت ظاهری هم داشته باشد.

نهایتاً وجود ایموجی در اسنیپت باعث می‌شود که جذابیت آن بیشتر باشد و کاربر را ترغیب به کلیک می‌کند. البته این قدم اول است، اگر کاربر جذب شود و کلیک کند، ولی محتوای سایت شما را مرتبط یا مفید نداند، خیلی سریع آن را ترک می‌کند، اگر مجموع این اتفاقات بیفتد، یعنی کلیک روی اسنیپت شما زیاد باشد ولی سایت توسط کاربران سریعاً ترک شود، یک پیام منفی به گوگل فرستاده می‌شود و قطعاً در زمینه سئو، به ضرر شما خواهد بود.

در عین حال اگر اسنیپت جذاب باشد، توسط کاربر کلیک شود و محتوای مفید و واقعی تولید کرده باشید، گوگل به عنوان سایتی ارزشمند، رتبه سایت شما را بالا خواهد برد. پس، تأثیر ایموجی روی سئو، تأثیر غیر مستقیم است.

 توصیه ما به شما این است که از ایموجی‌ها به صورت بی رویه استفاده نکنید، دقیقاً مانند Keyword stuffing استفاده بی رویه از ایموجی‌ها، تأثیر منفی بر سئوی سایت خواهد داشت. همچنین تا جاییکه ممکن است از ایموجی‌های ساده و کلاسیک استفاده کنید تا منظوری که مد نظر دارید به درستی و به سرعت انتقال دهید. بعضی از ایموجی‌ها دارای معانی چندگانه هستند یا اینکه تنها یک معنی دارند ولی به اشتباه برای منظوری دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به همین خاطر بهتر است از ایموجی‌های کلاسیک استفاده کنید که برای همگان معنی یکسان و قطعی داشته باشند.

مهم‌ترین نکته درباره استفاده از ایموجی‌ها: از ایموجی مرتبط در پایان جمله مرتبط استفاده کنید. هر چقدر کسب و کارتان رسمی تر است از ایموجی‌ رسمی‌تر استفاده کنید ولی اگر کسب و کارتان جنبه‌های سرگرمی و بامزه ای هم دارد می‌توانید از ایموجی های بامزه ولی مرتبط استفاده کنید.

      

تاریخچه وب سازان

شرکت وب سازان خزر از سال 1384 با شماره ثبت 5684 در مازندران فعالیت خود را آغاز نموده است. تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.

چشم انداز

ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های تحت وب که از یک سو نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

ارتباط با وب سازان

 وب سازان خزر دفتر مرکزی: مازندران - بابل - خیابان شیخ طبرسی نبش سرداران 12 وب سازان خزر


 وب سازان خزر کد پستی : 59486-46176


 وب سازان خزر تلفن : 32256877 - 011


  وب سازان خزرهمراه : 09129317376


  وب سازان خزرinfo @ websazan.info


 وب سازان خزر http://www.websazan.info